Големиот задник – ултимативен стандард за убавина?!

29 септември, 20140
11

Во светот на шоубизнисот владеат жени со огромни задници и облини. Ова го призна дури и модната библија Вог, односно новинарката Патрисија Гарсија која детално објасни како идеалната убавина како Кејт Мос згасна, а дојде до славење на облините на Ким Кардашијан.

i-vog-prizna-ziveeme-vo-era-na-ogromni-zadnici-01.jpg

Изгледа за се е виновна Џенифер Лопез. Со години големиот задник се сметаше за нешто од што секоја жена треба да бега, а тогаш Џеј Ло пристигна на музичката сцена.

Кога таа се појави кон крајот на 90-те години, нејзиниот задник стегна многу поголема популарност од до тогаш „идеалните“ Кејт Мос и Гвинет Палтроу.

i-vog-prizna-ziveeme-vo-era-na-ogromni-zadnici-02.jpg

По неа, следеше Бијонсе. Со песната Bootylicious, таа отворено и гласно го кажа својот став за големиот задник и облините – едноставно ги обожава и е горда на нив!

i-vog-prizna-ziveeme-vo-era-na-ogromni-zadnici-03.jpg

Сепак, помина речиси цела деценија пред големиот задник да стане ултимативен стандард за убавина.

Тогаш пристигна Ким Кардашијан. Нејзината градба е навистина неверојатна, па за да докаже дека е потполно природна, се согласи да оди под рендген зраци.

i-vog-prizna-ziveeme-vo-era-na-ogromni-zadnici-04.jpg

Нешто подоцна, со актуализацијата на Инстаграм, Џен Селтер направи бренд од својот задник. Таа буквално создаде кариера споделувајќи фотографии во провокативни пози, па стана позната како „нај задник“ на Инстаграм.

i-vog-prizna-ziveeme-vo-era-na-ogromni-zadnici-05.jpg

Ники Минаж е уште една млада и славна девојка која дојде на музичката сцена во прав момент.

Светот како да чекаше на нејзиниот задник, па најновиот спот за песната Anaconda ги собори сите рекорди.

i-vog-prizna-ziveeme-vo-era-na-ogromni-zadnici-06.jpg

А на крајот, сепак се завршува онаму од каде што започна – со задникот на Џеј Ло, само што овој пат друштво и прави најмладата колешка Иги Азалеа.

i-vog-prizna-ziveeme-vo-era-na-ogromni-zadnici-07.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş