Хакерите до Скајп: Престанете со шпионирање!

2 јануари, 20140
13

Познатата хакерска група која се нарекува “Syrian Electronic Army“ во средата ги опоменаа јавните лица на Скајп, постирајки “антинадзорни“ пораки во блогот за видео разговор посветен на активностите на Скајп, а исто така за Твитер и Фејсбук социјалните мрежи.

На Твитер акаунтот на Скајп на пример пораката која се појави гласеше “Престанете да ги шпионирате луѓето” и тоа додадено преку “Syrian Electronic Army“. Тој твит за помалку од еден час бил отстранет. Исто така тие успеале и главната страница на Скајп да ја хакираат. Блогот на Скајп имал слична порака која гласела “Хакирана од страна на Syrian Electronic Army…престанете со шпионажа”. Оваа група на хакери исто така имаат добиено “кредит” за голем број интернет напади на познати светски веб сајтови.

Skype viewed via Outlook.com

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit