Infiniti Vision Gran Turismo

23 декември, 20140
Infiniti Vision Gran Turismo
Денес секое возило е дизајнирано со одредени ограничувања. Можеби единствениот исклучок од ваквиот стандард е Vision Gran Turismo…

Се’ поврзано со овој модел е подредено на виртуелната реалност, така што дизајнерите можат целосно да се препуштат на својата имагинација и да изнајдат навистина фантастични решенија. Најновиот во низата Vision Gran Turismo, доаѓа од Infiniti.

Претходно беа објавени пар фотографии, а сега Infiniti Concept Vision Gran Turismo може да го видиме и во целосен сјај. Дизајниран е во соработка со компанија од Пекинг, а е управуван од 4,5-литарски атмосферски V8 хибриден систем. Распоредот на тежината на предната и задната оска е идеални 45/55.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş