Инспиративни цитати на најмоќните жени од музиката и филмот!

17 декември, 20140
2

Нека нивните мисли ве инспирираат да ја пронајдете внатрешната сила за да гледате на животот од ведрата страна..

bijonse

Луѓето обично велат дека убавината е во окото на набљудувачот. Слободата ја достигнувате оној момент кога ќе сватите дека вие сте набљудувач.

– Селма Хајек

Многу не се во состојба да кажат што сакаат и поради тоа не можат ниту да го добијат тоа што го сакаат.

– Мадона

Ако вашата среќа зависи од тоа што друштвото мисли за вас, тогаш секогаш ќе бидете разочарани.

– Мадона

Животот е многу интересен. На крајот, некои од вашите најголеми страдања ќе станат ваша најголема сила.

– Дру Баримор

Отстранете ги сите правила. Како можеме да живееме, ако не се менуваме? Не сакам да се коцкам. Но, единствената работа на која би прифатила да се кладам сум јас.

– Бијонсе

Еднаш кога ќе сватите кој сте и што сакате кај себе, тогаш се во животот ќе дојде на свое место.

– Џенифер Анистон

Не морате да бидете совршени за да би ги оствариле своите цели.

– Кети Пери

Отсекогаш верував во еднаквост. Никој никогаш не можел да ми докаже дека нешто не можам да направам само затоа што сум девојка.

Ен Хатевеј

Ќе го најдете вие својот пат. Потребно е да имате свои правила, да разберете и да се прифатите себе на свој начин и треба да сметате само на таков поглед на себе. На крајот, секогаш е важно она што вие го чувствувате. Не она што ви го рекла мајка ви. Или она што ви кажала некоја глумица или било кој. Важен е само тој мал внатрешен глас.

-Мерил Стрип

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş