Интересни факти за селфи фотографиите

16 септември, 20140
Интересни факти за селфи фотографиите

Дали знаевте дека првата селфи фотографија е направена во 1839 година од Роберт Корнелиус? Или дека зборот селфи е создаден од пијан Австралиец во 2002 година? Екипата од YouTube каналот 5facts во забавно видео откри и други интересни факти поврзани со селфи фотографиите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş