Инвестициите се прават на погрешно место, не онаму каде детските соништа стануваат реалност

24 септември, 20140
Инвестициите се прават на погрешно место, не онаму каде детските соништа стануваат реалност

Што може да вреди повеќе од тоа да се инвестира во  образованието, пат кој што ќе им помогне на децата да ги остваруваат своите соништа?

Калифорнија со години инвестира во  нешто што кај нив било повеќе потребно – затворот.

Ова депресивно видео ја дава суровата реалност за исполнувањето на соништата на децата во земјата.

Како главен аргумент што толку многу луѓе завршуваат во затвор е тоа што во последните 20 години во Калифорнија е изградено едно училиште, наспроти 22 затвори.

Видеото ја испраќа пораката дека „Училиштето не е затвор, а инвестициите се прават на погрешно место“. Не онаму каде детските соништа стануваат реалност.

Погледнете го видеото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş