Како да изјавите љубов на личност со одреден хороскопски знак

11 септември, 20140
13

Сакате да освоите некоја личност и да ѝ кажете дека ви е важна. Дознајте што ѕвездите препорачуваат да кажете, за да не бидете погрешно сфатени.

 

ОВЕН: Тебе не е возможно човек да не те забележи, толку си посебен/а, енергијата зрачи од тебе. Чувствувам дека ќе бидеме одличен спој.

БИК: Во твоето брзање насекаде, изгледаш како секогаш да знаеш што правиш, толку си смирен/а. Сакам заедно да најдеме мир и да уживаме во него.

БЛИЗНАЦИ: Изгледаш многу помлад/а, ме изненади кога кажа колку години имаш, твојата свежина на телото и душата ме воодушеви. Имаме многу да си кажеме еден на друг, го чувствувам тоа.

РАК: Барам љубов за цел живот, а чувствувам дека ја бараш и ти. Сакам сѐ што имаме да делиме и да бидеме посветени еден на друг во секој момент.

ЛАВ: Имаш премногу шарм, многу луѓе те посакуваат, но јас во тебе гледам длабоки чувтсва и желба многу да дадеш и пружиш.

ДЕВИЦА: Мојот разум и срцето ми кажуваат дека сме створени еден за друг. Толку сме слични и секогаш имаме заеднички теми за разговор. ВАГА: Мислам дека заедно сме две половини на целото. Ако не пробаме може многу да зажалиме за пропуштената можност.

СКОРПИЈА: Од тебе зрачи таква страст на која не можам да ѝ одолеам, сонувам како сме поврзани со некоја мистична врска и телепатски те чувтсвувам.

СТРЕЛЕЦ: Не сакам цело време да бидеме заедно, се разбира дека треба да имаме слобода. Ќе бидам трпелив/а и ќе чекам да ми се јавиш.

ЈАРЕЦ: Сакам класична врска и одговорност кон личноста која ми е партнер. Мислам дека си најјаката личност која ја познавам.

ВОДОЛИЈА: Тебе не е секогаш лесно да те разберат, но јас ќе дадам сѐ од себе. Се воодушевувам на твојата оригиналност и сакам врската да ни биде поинаква од сите клишеа кои ги знам.

РИБИ: Мислам дека сме си се барале во предходните животи, немој да ја пропуштиме и оваа шанса да бидеме заедно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş