Како да ја препознаете депресијата?

30 август, 20140
Како да ја препознаете депресијата?

Депресијата не е само лошо расположение и негативно расположение. Депресијата е ментална состојба која ако се развие и не се третира може да го заземе целитот живот на секој човек и да го спречи нормалното функционирање. Првиот чекор е секако препознавање, за пото да се собере храброст и да се признае проблемот, кој нема да исчезне само по себе. Сите ние ја носиме во нас, но колку ќе порасне зависи од нас.

httpv://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş