Тивкиот убиец стресот! Еве како не уништува

30 август, 20140
Тивкиот убиец стресот! Еве како не уништува

Причините за стрес низ времето се менуваат, но стресот е секогаш присутен. Сега највеќе од било кога. Без разликата од причината поради која се јавува, организмот секогаш реагира на истиот начин. Погледнете како:

httpv://www.youtube.com/watch?v=xb7NnEpfvSM

Кога нема да биде надминат, стресот станува хроничен а тогаш делува најлошо врз нашето тело.
Губење на концентрација, моќ на одлучување, пад на имунолошкиот систем, пад на концентраија, меморија…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş