Како да намалите 3 килограми за 5 дена

21 септември, 20140
8

Вистинско чудо е да успеете за само 5 дена да ослабете 3 килограми, но кога ќе се земат предвид сите предности и придобивки на лимонот и магдоносот и ќе се спојат заедно, волшебната напивка делува логично и што е најважно вистинито. Затоа, вреди да пробате.

 

Состојки:

  • 1 снопче магдонос
  • 1 лимон
  • Вода

Подготовка:

Магдоносот исечкајте го ситно, најдобро во блендер. Исцедете го сокот од лимонот и сипете 1 чаша вода.

Сокот би требало да го пиете наутро на празен желудник само 5 дена, а потоа да направите пауза од 10 дена. Овој сок помага во согорувањето на калориите у го храни телото со витамини и минерали. Покрај тоа магдоносот го подобрува варењето и исфрлувањето на вишокот течности од организмот.

Ако ви досади сокот со вода, заменете ја со јогурт кој го олеснува и подобрува варењето, но важно е да има 0 % масленост.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş