Како изгледаат 3.000 калории?

20 септември, 20140
5

Сте се обиделе ли некогаш да пресметате колку калории дневно внесувате во просек? Со оглед на достапноста на брзата храна и брзиот начин на живот, човек секојдневно внесува далеку повеќе калории одошто мисли, а тоа се должи на тоа што не е добро информиран за бројката на калории присутна во храната.

Подолу на фотографијата што ја објави Gizmodo, можете да погледнете неколку примери за храна која содржи 3.000 калории. Дел од неа е типична за Американците, но добар дел од прикажаното го консумираме и ние тука.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş