Како САД гледа на Европа и обратно

27 октомври, 20140
Како САД гледа на Европа и обратно

За секој дел од планетата постои по некој стереотип. Кога ќе спомнете Американец, некој веднаш помислува на оружје. Тој стереотип е присутен во ова видео во кое е претставено како САД гледа на Европа и обратно, но и кои стереотипи важат помеѓу различните делови на Европа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş