Лимонада диета – неверојатно успешна

28 октомври, 20140
4

Лимонада диета или уште попозната како диета „Големиот Чистач“ трае 10 до 14 дена и гарантира намалување на телесната маса за верувале или не 9 килограми. Основниот принцип на оваа диета е чистењето на организмот од токсините и брзо губење на килограмите.

Лимонадата се спрема на многу едноставен начин;

Во сад во кој претходно сте зовреле 2 литри вода. Додека водата е се уште врела исцедите сок од 3 лимони и додадете 14 лажички сируп од јавор и пола лажичка лут црвен пипер во прав и промешајте.
Сокот од лимонот ќе Ви помогне да се ослободите од мастите и токсините во организмот.

Сирупот од јавор ќе ги надохнади калориите, витамините и минералите.

Лутиот црвен пипер ќе го стимулира метаболизмот.

За да ги обезбедите сите потребни хранливи материи во организмот треба да пиете од 8 до 12 чаши лимонада со калорична вредност од 800 до 1200 калории.

За да може диетата да ги даде потребните резултати потребно е:

Три дена пред почнување на диетата месото да го замените со свежо овошје или зеленчук.

Два дена пред почнување на диетата неопходно е да јадете само течна храна, супи и чорби без месо.

Ден пред отпочнување на диетата цел ден треба да се пие само свежо цеден сок од портокал (најмалку 2 литри).

За цело време да држење на диетата се препорачува консумирање на зелен чај без шеќер.

Не се препорачува да се држи подолго од 14 дена. Доколку се одлучите за повторно држење на Лимонада диетата почекајте да поминат барам 20 дена од претходната диета.

Предности:

Чистење на организмот од сите токсини

Забрзано губење на килограмите

Подобрување на здравјето на кожата

За цело време на диетата ќе чувствувате неверојатен излив на енергија и виталност

Олеснување и прочистување на организмот кај хронично болните

Мора да внимавате:

Доколку имате зголемени желудочни киселини и не се препорачува на луѓе кои имаат чир на дванаесет палачното црево.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber