Кој рече дека пливањето се учи? 7-месечно бебе нурка заедно со своите родители

29 септември, 20140
Кој рече дека пливањето се учи? 7-месечно бебе нурка заедно со своите родители

Неверојатно е колку брзо бебињата се навикнуваат на вода. Очигледно се е до инстинктот кој им дозволува да пливаат како да се родени за тоа, баш како кај ова 7-месечно бебе.

Ова забавно видео е настанато само неколку дена откако таа наполнила 7 месеци.

Кој рече дека пливањето не е вроден талент?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş