Магични куќички како извадени од бајка

10 септември, 20140
18
Најчесто велат домот е каде што ти е срцето, но ние сме поприлично сигурни дека следниве колиби лесно ќе ви го земат срцето, ќе ве натераат да се заљубите во нив и да го оставите моменталниот дом и да се упатите натака…

Што се вклучува да се направи една куќичка од бајка?

Најпрво, потребна ви е рурална средина, по можност шума со вештерки и волци или самовили и џуџиња кои се кријат зад секој камен и дрво. Зависи колкаво ниво на адреналин преферирате…

Потоа, потребна ви е колибата самата по себе. Некои од нив се базирани на историски стил додека други се фантастично дизајнирани од имагинацијата на архитектот кои ги нацртал. Како и да е, дури и оние кои имаат реални архитектонски елементи се уште стојат со едната нога во реалноста а со другата во бајка.

Погледнете:

Колибите на Хобитите во Велс, Велика Британија
2266-1

2266-2

2266-3

 Колибата во Канада

2266-4

 Куќичката на дрво во Британска Колумбија, Канада

2266-5

 Nautilus во Мексико

2266-6

2266-7

2266-8

 Колибите на Хобитите во Нов Зеланд

2266-9

 Школка-куќичката во Мексико

2266-10

2266-11

2266-12

2266-13

2266-14

 Рустичната колиба во Минесота

2266-15

2266-16

 Купола домот во Тајланд

2266-17

2266-18

 Камен куќата во Португалија

2266-19

2266-20

 Akebono Kodomo во Јапонија

2266-21

 Шумската куќичка во Холандија

2266-22

 Напуштената дрвена куќичка во Русија

2266-23

 Викторијанската колиба во Њујорк

2266-24

2266-25

 “Лудата куќа” во Виетнам

2266-26

 Традиционалната колиба во Исланд

2266-27

 Maison de Sorcière Avec Ciel d’orage во Франција

2266-28

 Куќичката за чај во Јапонија

2266-29

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş