Ова е вера, доверба и надеж

10 септември, 20140
19

Еднаш во едно локално село селаните решија заедно да се молат за дожд. На денот на молитвата сите луѓе се собраа но само едно девојче дојде со чадор!

ТОА Е ВЕРА!

Кога ќе фрлиш мало детенце во воздух, тоа ќе се смее затоа што знае дека ќе го фатиш.

ТОА Е ДОВЕРБА!

Секоја ноќ си легнуваме во кревет без да знаеме дали утредента ќе се разбудиме. Но и покрај тоа го навиваме нашиот будилник.

ТОА Е НАДЕЖ!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş