Масло од Канабис излечи смртно болен пациент во Хрватска

7 октомври, 20140
Масло од Канабис излечи смртно болен пациент во Хрватска

Борбата за потполна легализација на канабисот секојдневно освојува се поголема јавна подршка, а доказ за тоа е се поголемото медицинско следење на тематиката.

Во емисијата “Проверено” на Хрватската телевизија Нова неодамна е објавен прилог од човек кој одлучил после хемотерапија да почне со користење на канабисово масло и го искашлал канцерот.

Дали е време сериозно да се размилува на оваа тема и сериозно да се преземат конкретни мерки за да се помогне на луѓето кои навистина се во тешка здраствена состојба, не само од канцер и од многу други тешки не излечиви болести.

Погледнте ја емисијата:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş