Ментол орео бомбици

13 октомври, 20140
4

Состојки:

– 400 гр. орео колачи со ментол фил

– 200 гр. крем сирење (омекнато на собна температура)

– 250 гр. чоколадо

oreo-bombici-4Подготовка:

Орео колачите ставете ги во блендер и иситнете ги, а потоа измешајте ги убаво со крем сирењето. Од добиената смеса направете топчиња и ставете ги во замрзнувач околу 30 минути.

Чоколадото стопете го и со помош на лажица валкајте ги бомбиците во него.

Доколку сакате посипете над бомбиците со чоколадни трошки или пак испрскајте ги со стопени ментол бомбони.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş