Направи сама: Тренди алка со ластичиња за коса

13 октомври, 20140
5

Скоро секоја постојано носи барем едно ластиче за коса во себе, ако не и повеќе. Еве еден мал направи сам проект со кој ластичињата би се вклопиле во вашиот секојдневен стајлинг.

Потребно ви е:

– ластичиња за коса

– синџирчиња

– клешти

Измерете отприлика колку долго синџирче ќе ви треба за една белезица. Алките на двата краеви од синџирчето отворете ги со помош на клешти и прицврстете ги на ластичето.

belezica2

Ластичето свиткајте го така да на едната страна да биде само синџирчето, а на другата ластичето за коса. Вашата нова белезица е готова.

belezica1

Направете неколку вакви алки во различни бои, бидејќи најдобро стојат кога се повеќе во комбинација.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş