Каде се наоѓаат најубавите базени во светот?

13 октомври, 20140
6

Кога е време за патување, треба убаво да размислите каде би оделе и што би правеле таму.

Ова би можело да биде ваш водич за дестинации. Еве една идеја за вашите планови за патување.

Сите овие прекрасни базени се нешто што треба да го видите и доживеете додека сте на планетава.

Размислете за идејата да уживате во некој од следните базени.

Alila Vilas - Бали

Alila Vilas – Бали

Одморалиштето Amirandes Grecotel Exclusive, Грција

Базенот во одморалиштето Amirandes Grecotel Exclusive, Грција

Базенот во хотелот Caruso, Италија

Базенот во хотелот Caruso, Италија

Базенот во одморалиштето Blue Palace,Грција

Базенот во одморалиштето Blue Palace,Грција

Базенот во одморалиштето Capella Pеdregal, Мексико

Базенот во одморалиштето Capella Pеdregal, Мексико

Crocosaurus Cove, Австралија

Crocosaurus Cove, Австралија

Elounda Gulf вилите и апартманите, Грција

Elounda Gulf вилите и апартманите, Грција

Golden Nugget, Лас Вегас

Golden Nugget, Лас Вегас

Базенот во одморалиштето Golden Triangle, Тајланд

Базенот во одморалиштето Golden Triangle, Тајланд

Базенот во хотелот Hacienda Na Xamena, Шпанија

Базенот во хотелот Hacienda Na Xamena, Шпанија

Базенот во хотелот The Cambrian, Швајцарија

Базенот во хотелот The Cambrian, Швајцарија

Huvafen Fushi, Малдиви

Huvafen Fushi, Малдиви

Базенот во одморалиштето Jade Mountain, St. Lucia

Базенот во одморалиштето Jade Mountain, St. Lucia

Mardan Palace, Турција

Mardan Palace, Турција

Базенот во одморалиштето Marina Bay Sands, Сингапур

Базенот во одморалиштето Marina Bay Sands, Сингапур

San Alfonso Del Mar, Чиле

San Alfonso Del Mar, Чиле

Базенот во одморалиштето  Springs Spa, Костарика

Базенот во одморалиштето Springs Spa, Костарика

Базенот во одморалиштето The Grand Mauritian, Mauritius

Базенот во одморалиштето The Grand Mauritian, Mauritius

The Joule, Далас, Тексас

The Joule, Далас, Тексас

The Sorojin, Тајланд

The Sorojin, Тајланд

Ubud Hanging Gardens, Индонезија

Ubud Hanging Gardens, Индонезија

Најубавите базени на светот - 04

Најубавите базени на светот - 02

Најубавите базени на светот - 05

Најубавите базени на светот - 06

Најубавите базени на светот - 08

Најубавите базени на светот - 10

Најубавите базени на светот - 11

Најубавите базени на светот - 12

Најубавите базени на светот (ФОТО)

King’s Pond во Хулалаи, опкружен со вулкански камења

Хотелот Fasano во Рио де Жанеиро

Laukala во Фиџи

Amangiri во Јута

Hayman во Австралија

Oberoi Udavilas во Индија, каде гостите директно можат да пливаат од нивните приватни соби

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş