Меркел не знае за одмор!

7 јануари, 20140
2014-01-06T113749Z_2110121813_BM2EA160YYG01_RTRMADP_3_GERMANY-MERKEL-ACCIDENT

Иако докторите ја советуваа да мирува наредните три недели, греманската канцеларка Ангела Меркел која ја повреди својата карлица на скијање во Швајцарија одлучи да работи од дома.

Ski_2782253b
Портпаролот на Меркел Стефан Сајберт во понеделникот изјави дека германската канцеларка прво мислела дека се работи само за модрица на карлицата која ја добила додека скијала. Подоцна докторите утврдиле дека сепак се работи за полесна пукнатина. Меркел ги откажа најавените посети во Варшава и Берлин, но продолжи да се занимава со својата работа од својот дом. Сајберт изјави дека Меркел се повредила „при мала брзина, но не знаеше да каже дали при повредувањето со неа бил и некој друг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit