Мисијата на оваа 82-годишна баба ќе ви го стопли срцето

6 ноември, 20140
Мисијата на оваа 82-годишна баба ќе ви го стопли срцето

Елизабет Ларид е посебна жена. На нејзините 82 години таа е позната како „Жената која прегрнува“ и тоа со добра причина.

Нејзината мисија започнува во 2003-та година, кога сфатила дека никој не им нуди топло добредојде на војниците кои се враќаат од војна.

Затоа, 82-годишната Елизабет е постојано присутна на аеродромот на кој војниците треба да слетаат.

Штом слетаат и излезат од авионот, пред да си одат дома, имаат еден краток ритуал – прегратка со бабичката која живее за да прегрне што повеќе војници.

Во чест на ова добро и емотивно дело, на Елизабет и е доделена искрена благодарница која, како што таа вели, вреди цело богатство.

Еве како таа си ја исполнува животната мисија која ќе ви го стопли срцето:

https://www.youtube.com/watch?v=vFdj-s08UJQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş