Вака изгледа секојдневието на една млада проститутка

6 ноември, 20140
28

Алисија Вера е професионален фотограф и на интимен и волшебен начин го долови секојдневието на една млада проститутка од Сан Франциско.

Фотографиите на 21-годишната Иден биле направени со цел да се истражат женските права и сексуалниот идентитет, но проектот полека прераснал во документирање на женските искуства.

Алисија и Иден се спријателиле, па девојката која за живот заработувала со проституција ја раскажала својата интимна приказна.

Таа сакала да стане танчарка, но започнала да работи во стриптиз бар.

-Никој не е она што го работи, но што и да правите тоа прераснува во дел од нас. Јас сум жена, ќерка, сестра, пријателка, уметник и човек кој нуди секс за пари. И покрај тоа што ги раздвојувам сите овие улоги како би ги заштитила едни од други, сепак не исчезнуваат во целост. Ќерката, сестрата, пријателката и уметникот во мене секогаш се раздвоени од работата, но исто така секогаш ги паметат лекциите и спомените кои сум ги доживеала, вели Иден, истакнувајќи дека работата не го дефинира човекот.

Погледнете дел од секојдневието на Иден – од обични телефонски разговори со мајка и, до моментите кога услужува клиенти.

1slikaprost

2slikaprost

3slikaprost

5slikaprost

slikaprost

6slikaprost

7slikaprost

8slikaprost

9slikaprost

10slikaprost

11slikaprost

12slikaprost

13slikaprost

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş