Мистериозна магла заледува сè пред себе

4 декември, 20140
8

Лед дебел од 1 до 10 сантиметри за окова дрвјата, гранките и цвеќињата загрозувајќи ја цела шума на надморска висина помала од 400 метри.

led-stud500

Околу 40.000 домаќинства во предградието на Будимпешта остана без струја бидејќи замрзантиот дожд и паднатите дрва ги оштетија далеководите.

led-stud1-500

Шумите кои се зафатени од дебелиот лед се затворени за да се избегнат дополнителни несреќи.

led-stud2-500

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş