Модни комбинации за сезона Есен – Зима 2014/15

16 декември, 20140
1

Денешната статија е посветена на оргиналниот и уникатен стил,кој треба секој од нас да го поседува, за да се разликува од останатите и тоа да биде еден вид знак за препознавање. Денес модата е максимално злоупотребена од слепото следење трендови и уште полошо лошите имитации на трендовските парчиња. Како пример ќе го издвоиме актуелниот тренд со пруги – зарем мора веднаш да купуваме такви парчиња облека и лошо да ги комбинираме без претходно да видиме колку лошо и евтино изгледа сето тоа? Ако во мода е розова боја зарем треба од глава до пети да се облечеме во розово?

Наш совет е да бегате од кичот, да бегате од лошите копии и да бегате од слепото следење трендови бидејќи стилот на облекување е стил на живеење, а не моментален тренд.

Следете ги почесто модните ревии на големите дизајнери и листајте ги страниците на култните модни списанија за да научите како се разликува високата мода и модата на балканските фолк ѕвезди. Кога ќе ја согледате разликата помеѓу мода и кич, тогаш ќе почне да созреза вашиот стил.

А сега нешто од светската модна сцена која мора да признаете драстично се разликува од модата што ја пласираат повеќето девојки по нашите улици:

"Weekend Splendor" by orysa on Polyvore

 

"comfy and cozy" by tammylo-12 on Polyvore

 

 

"Autumn Caramel" by orysa on Polyvore

 

"Ebony" by orysa on Polyvore

 

 

Beanie, Baby

 

"Blue and Brown" by Lori Atkinson on Polyvore

 

"Cross Tank" by Lori Atkinson on Polyvore

 

So cute.

 

Love this. A lot

 

Cute winter outfit (:

 

chevron & booties

 

Chevron

 

Fall Outfit

 

Fall Outfit

 

 

Fall Outfit

 

Fall Outfit

 

...

 

fall

 

fall

 

Differently cute! Suede boots. ♥✤

 

"Untitled #423" by kaityygirl123 on Polyvore

 

":D" by en4e on Polyvore

 

"knitted" by valentinelove17 on Polyvore

 

Combat Boots

 

Tan, created by valentinelove17 on Polyvore

 

Spikes - Polyvore

 

Winter Outfit

 

"OOTD" by southernbelle on Polyvore

 

Dsquared2 Part 2, created by laaudra-rasco on Polyvore

 

"OOTD" by southernbelle on Polyvore

 

Outfit with Make up, created by daiscat on Polyvore

 

"Confidence" by orysa on Polyvore

 

"December Cozy" by orysa on Polyvore

 

"Easy Attitude" by orysa on Polyvore

 

"Fall Canvas" by orysa on Polyvore

 

 

 

Untitled #97

Duffle Bag

 

Riding, created by trendsbybren on Polyvore

 

American Eagle Hoodies, created by aprilmichelle64 on Polyvore

 

"warm woolies" by liz-hooper-gibson on Polyvore

 

"Red, Navy and Brown"

 

 

 

 

"Black and Cream"

Fall Outfit

 

"Untitled #266" by skittles2003 on Polyvore

 

Fall Outfit

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş