Му подарила пингвин на дечкото за да го дружи додека не се заедно!

3 јануари, 20140
3

Марк Томпсон (32) бил приморан да ја остави својата девојка Меридит Крејвен (26) сама во Њујорк, додека тој бил на задача како мајор во британската армија. Меѓутоа девојката осмислила оргинална идеа за тоа како нивната врска на далечина да опстане.

Мередит му подарила на својот дечко играчка пингвин, со цел да му прави друштво додека таа не е покрај него.

Марк пак се фотографирал со пингвинот на повеќе од 50 локации, каде престојувал додека бил на должност.

Играчката дури имала шанса да се сретне и со вистински пингвини на Фокландските острови.

Томпсон секоја една фотографија и ја испраќал на Меридит, која била воодушевена од ваквиот гест кој несомнено може да се нарече љубов.

Foto: Meredith Craven

Foto: Meredith Craven

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit