Видео-порака на бомбашот од Волгоград: Го избрав Алах, ништо нема да ме спречи! (видео)

3 јануари, 20140
4

Болничарот кој на 29 декември ја разнесе железничката станица во Волгоград кога уби 18, а повреди 36 луѓе, во март оставил видео-порака за неговите родители.

“Тешко ми е да ги гледам вашите солзи, но јас го избрав Алах. Сакам Алах да биде задоволен од моите дела, за да заслужам место во рајот. Вие не можете да ме тргнете од патот што сум го избрал. Не верувајте на се што ќе слушнете во медиумите за муслиманите. Ние не убиваме деца, но овде гледам многу деца кои плачат за своите татковци“ – гласи дел од пораката.

Оваа видео порака била одговор на молбата на неговите родители да се врати дома. Неговиот татко Николај  го замолил да го фрли оружјето пред да стане терорист, а неговата мајка го советува дека и таа е муслиманка, но не го одобрува оружјето како решение.

Павел Печеник во 2011 година преминал во ислам и се прекрстил во Ансар ал Руси.

httpv://www.youtube.com/watch?v=zPevIXoN8Og

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit