На секој град му е потребен барем по еден ваков херој: Им го фрла ѓубрето во фаца!

17 септември, 20140
На секој град му е потребен барем по еден ваков херој: Им го фрла ѓубрето во фаца!

На секој град му е потребен барем по еден ваков херој.

Една мистериозна девојка од Русија предизвика бројни (метафорични) аплаузи  поради нејзината решеност во борбата против некултурата, загадувањето и фрлањето на ѓубре каде што не треба. Ако постои дефиниција за супер-херој надвор од фикцијата, оваа девојка е нејзино олицетворение.

Вооружена само со својот опасен мотор, Go-Pro камера и „Е** се!“ став, таа ги лови некултурните фрлачи на ѓубре во сообраќајот, го зема фрленото, ги гони, и им го доставува во лице! Со еден збор, таа го прави она што секој од нас сонува да го направи, но нема доволно дрскост и храброст за истото.

Е ваквите нешта заслужуваат светска популарност и следбеници, а не епидемиите на глупости и идиотските трендови на Интернет. На светот му требаат повеќе вакви луѓе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş