Најслатките животни за кои некогаш сте чуле

23 октомври, 20140
3

Постојат многу животни за кои никогаш не сте чуле.

Но, некои од нив се толку слатки што ќе ви го стопат срцето.

Ѕирнете ги најслатките бебиња животни некогаш родени.

1. Шеќерен летач, Австралија

the sugar glider australia1 / 10 Cutes Animals You’ve Never Heard of

2. Роловеј мајмун, Брегот на слоновата коска и Гана

the roloway monkey cote divoire and ghana / 10 Cutes Animals You’ve Never Heard of

3. Црвената панда, Кина и Химелаите

the red panda china and himalayas / 10 Cutes Animals You’ve Never Heard of

4. Јербоа

the jerboa / 10 Cutes Animals You’ve Never Heard of

5. Дик дик, Африка

the dik dik africa / 10 Cutes Animals You’ve Never Heard of

6. Бебе Пика (животно без опашка)

the baby pika / 10 Cutes Animals You’ve Never Heard of

7. Мечка-мачка, Североисточна Азија

the bear cat southeast asia / 10 Cutes Animals You’ve Never Heard of

8. Бебе Бонго, Африка

the baby bongo africa / 10 Cutes Animals You’ve Never Heard of

9. Азиско диво кученце

the dhole puppy / 10 Cutes Animals You’ve Never Heard of

10. Црвено-грбест стаорец на дрво

the red crested tree rat / 10 Cutes Animals You’ve Never Heard of

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş