Неверојатно уживање: Куќичка на дрво што краде воздишки

23 октомври, 20140
2 copy

Finca Bellavista е самоодржлива населба што се протега на површина од 600 акри на Костарика. Главна карактеристика се туристичките куќарки на дрво. Местото располага со зиплајн тури, пешачки патеки и прекрасни места за уживање во природата. Finca Bellavista е основана од брачниот пар Матео и Ерика Хоган, и не е место за луксуз и размазување, но е место за неверојатно уживање и иницијатива за живеење што ги презервира природните убавини и коегзистира со околината.

Не се работи само за една, туку за серија од повеќе куќи на дрво.

desktop-141390sdfsdf2736 desktop-1413902740 desktop-1413902729

Цените за престој во една од куќарките се движат од 100-250 долари од ноќевање.

desktop-14139027401  desktop-1413902735

 

Ќе морате самите да се снајдете за превоз. Finca Bellavista е сместена среде густата дождовна шума на јужниот дел од Костарика.

desktop-1413902736 desktop-1413902733 desktop-1413902731 23324324

Одиме на одмор за да се релаксираме, но колку често излегува обратно? Такви проблеми не се случуваат на ова место.

desktop-141ertert3902733 desktop-1413902738

Ако мислевте дека ќе спиете на голи греди, грешите. Собите се навистина пријатни и удобни, како да не се среде џунгла.

desktop-1413902743

Сакате терасичка? Подобра здравје.

desktop-1413902744 desktop-1413902742

Се разбира, нема ТВ. Ама има зиплајнинг и прекрасни водопади. Тешко дека ќе ви биде здодевно.

desktop-1413902745 desktop-1413sdfsdf902731

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş