Актуелните бои задолжителни за оваа есен

23 октомври, 20140
5

Веќе одамна се прогласени модерните бои за оваа есен кои се присутни во речиси сите излози, но за да си ја олесните шарената игра која ве очекува оваа есен, најдобро е да се подновите со еден квалитетен аксесоар во една од овие бои, наместо еден куп облека.

casovnici-vo-10te-najmoderni-esenski-boi-01

Часовниците се одличен додаток кој се вклопува во секоја пригода и сечиј стил, па затоа овие неколку модели во топ боите за оваа есен се наш денешен предлог.

Спортски, елегантни, лежерни варијанти… Изборот е ваш!

casovnici-vo-10te-najmoderni-esenski-boi-02

casovnici-vo-10te-najmoderni-esenski-boi-03

casovnici-vo-10te-najmoderni-esenski-boi-04

casovnici-vo-10te-najmoderni-esenski-boi-05

casovnici-vo-10te-najmoderni-esenski-boi-06

casovnici-vo-10te-najmoderni-esenski-boi-07

casovnici-vo-10te-najmoderni-esenski-boi-08

casovnici-vo-10te-najmoderni-esenski-boi-09

casovnici-vo-10te-najmoderni-esenski-boi-10

casovnici-vo-10te-najmoderni-esenski-boi-11

Гледајќи ја модата на модните писти, време е шопинг на свежа боја за новата есенска сезона.

Од маслоново зелена до светло сина, со комбинација на богат накит- инспирајте се да го зачините вашиот изглед.

Screenshot_8

Ако сивата боја ве онерасположува, внесувањето на жолта дефинитивно ќе ги затопли ладните месеци.

Screenshot_9

Бидејќи ова дуо е од иста фамилија на бои, ќе го чувствувате монохроматски но со шмек.

Screenshot_10

Пoртокаловата може да се прогласи и како официјална боја на есента, без да се чувствувате дека изгледате како тиква.

Screenshot_11

Пастелните бои можеби се невообичаен микс за есен, но модната ревија на Гучи ја запечати оваа боја за низ целата година.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş