Научниците откриле сијамски китови!

8 јануари, 20140
22

Научниците во мексиканскиот залив откриле необичен феномен – сијамски китови.

Мртвите китови ги нашле најпрво локалните рибари. Необичното суштество било долго 4 метри и тежело половина тон, а двата китови биле поврзани на средината.

Имале две глави и опашки, а се смета дека се родени како спонтан абортус и дека не живееле долго.

httpv://www.youtube.com/watch?v=LnwnGpRUOng

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit