Не ви се допаѓа бојата на косата? Еве како можете да ја отстраните!

8 септември, 20140
0

Кога сакаат да го променат изгледот, жените најчесто ја менуваат бојата на косата или фризурата. Но, и покрај желбата за експериментирање, сепак се плашат од неуспех.

Ако и вие спаѓате во овој тип на жени, тогаш сигурно ви е потребно ова брзо решение.

Доколку одлучивте да ја промените бојата на косата во домашни резултати, а крајниот резултат ве разочара, не паничете.

За да ја поправите штетата, потребен ви е витамин Ц во таблети.

Зависно од должината на косата, ставете неколку во длабок сад и истолчете ги. Помешајте ги со шампонот кој го користите и мешавината нанесете ја косата.

Замотајте ја косата во мек пешкир и оставете да отстои 1-2 часа на гравата.

Потоа измијте се по стандардна постапка и вашата природна боја на косата ќе се врати.

По овој трик, единствено нешто што треба да направите е да ставите маска или регенератор на следните неколку бањања.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş