Нема да ви се верува што прави оваа жена за да има струк од 40 сантиметри

30 октомври, 20140
21

Многу жени фантазираат за фигурата песочен часовник, но за Кели Ли Дикеј (27), тоа стана вистинска опсесија.

Инспирирана од својот омилен анимиран херој Џесика Ребит, таа помина седум години носејќи челичен корсет за да го намали струкот.

1keli.jpg500

Кели денес има струк од неверојатни 40 сантиметри.

– Кога бев млада, многу ми се допаѓаше претерување и мешање во стиловите на прекрасните костими на ликовите во стриповите и тоа ме наведе да носам корсет. Ми се допаѓаат нивните фигури и мерки, но не можат во целост да се постигнат, вели Кели.

3keli.jpg500

Таа смета дека фасцинантно е тоа што одредени материјали можат многу лесно да манипулираат со телото и да направат неверојатна силуета.

Иако и се допаѓа се што корсетот направи за неа, таа сепак признава дека овој вид на „тренинг“ не е едноставен и лесен.

– Понекогаш ви е тешко кога се качувате по скали и не смеете да носите тешки работи бидејќи може да се повредите. Јас одев на планинарење во корсет и тоа е премногу опасно. Но кога треба да направам нешто опасно, не се ограничувам, тврди Кели.

2keli.jpg500

И покрај тоа што корсетот ја ограничува, таа не планира да престане да го носи. Дури ни негативните коментари на Интернет не ја обесхрабруваат.

keli.jpg500

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş