Непечена торта со крем банани и ресани готова за само 5 минути

15 септември, 20141
5

Потребно:

10 крем бананчиња

1/2 кг ресани

1/2 кг хопла

Ресаните и крем бананчињата се сецкаат.

Хоплата се мати и кога ќе се згусни, поголемиот дел се меша со бананчињата и ресаните.

Се прави форма по желба и се премачкува со остатокот од хоплата.

One comment

  • Sladjan

    23 декември, 2014 at 09:45

    pozdrav, mali prevod samo
    sta je RESAN i Hopla

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş