Новиот есенски тренд – боја на пудра!

16 септември, 20140
24

Девојки, дали сте подготвени за новиот есенски тренд – боја на пудра!

Прекрасна неутрална боја со која во комбинација одат некои од останатите нијанси спомнати на листата како што е „кралско сината“ и коралните нијанси. Со оваа нијанса нема да погрешите во никој случај.

Ким ја сака оваа боја!

Само една боја е вечна, а тоа е беж боја! Токму и затоа се исплатеше да ги чуваме капутите и фустаните од нашите баби, па и секое друго парче облека и моден додадок кај е во оваа боја и кој е со квалитетна изработка!

Но, доколку дома немате ништо во оваа боја, не очајувајте, бидејќи излозите од брендовите за улична мода се полни со оваа нијанса. Инаку, оваа боја често ја викаат и боја на гламур, бидејќи едноставено изгледа елегантно, отмено, и тоа без разлика за каков материјал станува збор – волна, сатен, кожа…

А што ни сугерираат дизајнерите од брендовите за улична мода, погледнете во нашата ексклузивна галерија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş