Од хонорарот на Северина, ќе ви се заврти во глава

10 ноември, 20140
6

Хрватската поп пејачка Северина, докажа уште еднаш дека е една од најпочитуваните уметници на Балканот, па така за својот новогодишен настап ќе добие вртоглава сума пари.

Северина е ангажирана да настапува во еден глуб во Пореч, кој за нејзините услуги ќе мораат да издојат 50.000 евра.

Пејачката својот настап го договорила уште летоска, кога таму направила неколку забави.

Колку и значи овој град на Северина, говорат и зборовите на градоначалникот , кој истакна дека е многу задоволен што таа ќе им ја посвети најлудата ноќ.

Северина со ова успеа да го заработи наголемиот хонорар на Балканот, кога станува збор за новогодишната вечер, со оглед на тоа што досега рекордот го држеше Цеца, со 30.000 евра за настап.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş