Општи карактеристики на хороскопските знаци: Кој е најдобар, кој најлош?

16 октомври, 20140
13

Сигурни сме дека нема сите да се согласите, но ако ги собереме општите карактеристики и особини на секој хороскопски знак и ги подредиме во една листа, најверојатно таа би изгледала вака.

Кој знак е прв, кој е просечен, а кој последен? Откријте во продолжение:

1. Лав – Доверлив, лојален, амбициозен, дарежлив и горд.

osobinite-na-horoskopskite-znaci-koj-e-najdobar-a-koj-najlos-05.jpg

2. Вага – Смирен, благодарен, идеалист, соработник.

osobinite-na-horoskopskite-znaci-koj-e-najdobar-a-koj-najlos-12.jpg

3. Девица – Логичар, организиран, зависен, добар заштитник од проблеми.

osobinite-na-horoskopskite-znaci-koj-e-najdobar-a-koj-najlos-07.jpg

4. Рак – Поддржувач, семеен тип, добро расположен, креативен.

osobinite-na-horoskopskite-znaci-koj-e-najdobar-a-koj-najlos-06.jpg

5. Овен – Оптимист, импулсивен, агресивен, понекогаш себичен.

osobinite-na-horoskopskite-znaci-koj-e-najdobar-a-koj-najlos-10.jpg

6. Стрелец – Охрабрувач, независен, авантурист, дистанциран.

osobinite-na-horoskopskite-znaci-koj-e-najdobar-a-koj-najlos-04.jpg

7. Водолија – Визионер, инвентивен, бунтовен, нечувствителен.

osobinite-na-horoskopskite-znaci-koj-e-najdobar-a-koj-najlos-11.jpg

8. Близнаци – Креативен, адаптибилен, бистар, неодлучен.

osobinite-na-horoskopskite-znaci-koj-e-najdobar-a-koj-najlos-09.jpg

9. Скорпија – Страствен, динамичен, опсесивен, манипулатор.

osobinite-na-horoskopskite-znaci-koj-e-najdobar-a-koj-najlos-03.jpg


10. Бик
– Трпелив, упорен, посесивен, емотивен.

osobinite-na-horoskopskite-znaci-koj-e-najdobar-a-koj-najlos-13.jpg

11. Јарец – Одговорен, снаодлив, зависник од контрола, лојален.

osobinite-na-horoskopskite-znaci-koj-e-najdobar-a-koj-najlos-02.jpg

12. Риби – Чувствителен, уметник, самосожалувач, сочувствителен.

osobinite-na-horoskopskite-znaci-koj-e-najdobar-a-koj-najlos-08.jpg

Како вие би ја распоредиле листата?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş