Ова е најтанкиот смартфон на светот моментално

27 октомври, 20140
Ова е најтанкиот смартфон на светот моментално

Kazam Tornado 348 е моментално најтанкиот смартфон на светот.

Бртитанската компанија Kazam го произведе смартфонот Tornado 348 кој користи Андроид, има 1.7 GHz octa-core MediaTek процесор и 1 GB RAM. Неговата цена изнесува 313 евра. Уредот доби 4.8 инчен екран со резолуција 1280×720 пиксели, 16 GB интерна меморија и две камери – од пет и осум мегапиксели.

Според фотографиите, Tornado 348 “позајмил” некои елементи од iPhone 6 и Sony Xperia Z3, но е потанок од двата уреди за 2мм. Неговата дебелина изнесува 5.15мм.

https://www.youtube.com/watch?v=xpcic5OybNs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş