Ова е плажата со најбелиот песок на светот

10 септември, 20140
16

Според Гинисовата книга на рекорди плажата со најбел песок на светот со наоѓа во Австралија. Станува збор за плажата Хијамс која се наоѓа во заливот Јервис во Нов Јужен Велс.

Плажата располага со неверојатно бел песок а претставува централна точка на регионот и е поврзана со Морски парк, бројни патеки за планинарење и околна шума.

Плажата е опколена со идеална бистра вода за нуркање, пловење и сурфање.

white-beach4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş