Летна перфекција: Малибу Клиф

10 септември, 20140
15

Малибу Клиф Вила се вика оваа куќа која се наоѓа на островот Ломбок во Индонезија. Се наоѓа помеѓу Бали и Сумбава и претставува вистински рај, особено за овие пеколни горештини и летни денови кога одморот е задолжителен за секој од нас.

mallibu-cliff-villa-01

Вилата има четири спални, играчница за деца доколку ги имате и 18-метарски базен на кој никој нема да успее да му одолее. Додека се сончате крај него, ќе можете да видите како мајмунчиња се забавуваат на гранките од кокосовите дрвја.

mallibu-cliff-villa-02

На крајот на денот, откако ќе посетите некои од околните ресторани и ќе ја пробате домашната кујна, ќе минете убав ден на прекрасното индонезиско сонце, ќе можете да се опуштите со убава када и миризливи масла додека гледате како сонцето потонува во морето некаде во далечината… додека го гледате совршеното зајдисонце на хоризонтот.

mallibu-cliff-villa-03

mallibu-cliff-villa-04

mallibu-cliff-villa-05

mallibu-cliff-villa-06

mallibu-cliff-villa-07

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş