Што значи ако мажот има кус и дебел врат?

10 септември, 20140
13

Мажите со поголем обем на вратот често имаат проблеми со ерекцијата, покажале неодамна спроведените истражувања.

Момците без врат, со ланци и во тренерки биле посакувани во деведесетите кај нас, но доколку би ги знаеле резултатите од истражувањето на Унниверзитетот во Анкара, веројатно би носеле ролки.

Студијата покажала дека мажите чиј обем на вратот е поголем од 40cm страдаат од еректилна дисфункција.

Мажите со широк врат често имаат метаболички синдром- комбинација од висок крвен притисок, дијабетес и здебелување што може да влијае врз сексуалниот живот.

Еректилната дисфункција е најчест проблем кај мажите во целиот свет, и просечно околу 50% од мажите од 40 до 70 години го имаат овој проблем.

Па, дами, големината е важна, ама онаа која се однесува на вратот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş