Ова момче денес е еден од најмоќните луѓе на светот! Го препознавате ли?

1 декември, 20140
11

Во времето кога настанала оваа слика, сонувал за работа во КГБ, а четириесетина години потоа станува еден од најмоќните луѓе на светот. Дали ви е јасно за кого станува збор?

 

Претседателот на Русија, Владимир Путин, досега е прикажуван во медиумите како влијателна и важна личност. Речиси никој немал прилика да го види како момче.

Но, сега на интернет се појавија фотографии од младоста на Путин:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş