Секоја трудница во Финска ја добива оваа кутија од државата. Погледнете што има внатре!

1 декември, 20140
10

Во Финска, секоја трудница добива посебен подарок, тн. “Maternity Box”.

 

Внатре се наоѓаат збир од корисни работи за животот со новороденчето.

Дури и самата кутија може да се користи како креветче.

А ова се крие во неа…

Секоја кутија доаѓа со ново зимско одело, капа, ракавици…

Вреќа за спиење…

Капчиња, чорапчиња…

Дното на кутијата е душек, така што истата може да се користи како креветче…


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş