Ова се сите експлозии на атомски бомби: Дали сега ви е јасно зошто се разболуваме од рак?

10 јануари, 20140
21

За радијацијата како причинител на разни болести, најчесто карцином, во светските медиуми се пишува дури откако ќе се случи некој инцидент во нуклеарните електрани, како оној што се случи во Фукушима.

Но колку точно радијација има на одредени делови на нашата планета, од што е предизвикана и колку навистина знаеме за тоа?

Видеото што следува можеби ќе ви даде одговори на овие прашања. Во видеото е прикажано кога и каде експлодирале атомски бомби, кои ослободуваат огромна радиација.

Од 1945 до 1995 година имало 2053 експлозии. Најмногу атомски бомби експлодирале под режија на САД, дури 1032. Франција е виновна за 210 експлозии, Велика Британија за 45, Пакистан за 2, Индија за 4, Кина за 45 атомски експлозии.

Радијацијата ослободена од овие експлозии се акумулира во земјата, воздухот и водата…

Денес плаќаме сите ние…

httpv://www.youtube.com/watch?v=9U8CZAKSsNA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit