Сакате опасен звук за вашиот автомобил? Дознајте како да направите тркачки ауспух!

10 јануари, 20140
20

Еден од начините на кои можете да ја зголемите моќта на автомобилот е да овозможите полесно исфрлање на издувните гасови. Ако цевката е премала или пригушницата има силен отпор, тоа ќе доведе до контра притисок.

Ауспусите со високи перформанси ќе ги препознаете од далеку поради карактеристичниот звук.

Погледнете како овие луѓе успеале нивниот Нисан да звучи како тркачки автомобил:

httpv://www.youtube.com/watch?v=FmNolu_ZUpk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit