Оваа куќа може да се купи во продавница и се монтира за само 24 часа

5 ноември, 20140
111 copy

Замислете во продавница да можете да изберете куќа,

а потоа на плац да ја составите за помалку од еден ден?

Еколошкиот дом DublDom на руското студио за архгитектура

BIO Architecture направи модулна куќа,

која што може да се купи во „пакет“ со својата потребна опрема –

санитарија, мебел, куќни апарати и изолација.

Овие модулни куќи имаат голема дневна соба, како и искривен дрвен покрив.

Инаку, куќата е во целост направена од дрво, со цел лесно да се состави за еден ден.

DublDom за сега може да се купи во две големини, со мебел кој што е изграден по мерка.

20

22

к21

 

к11 к7 к3 к2 к1 6

13 8 5 4 15 14

16

 

17

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş