Оваа жена секој ден му зборува и танцува околу ова дрво. Причината ќе ве доведе до солзи

26 октомври, 20140
Оваа жена секој ден му зборува и танцува околу ова дрво. Причината ќе ве доведе до солзи

Погледнете ја приказната за Утари и нејзината чудна поврзаност со едно дрво. Станува збор за приказна за љубов, копнеење и загуба. Секоја година 1,7 милиони деца до 5 години умираат од инфекции како дијареа и пневмонија. Голем број од овие смртни случаи може да се спречи со едноставно миење на рацете со сапун. Токму затоа во последниве 4 години компанијата за сапуни „Lifebuoy“ допрела до 183 милиони луѓе со цел да ги научи на здравата навика миење раце.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş