Ово е најгледаното видео на Јутјуб во 2014 година

16 декември, 20140
Ово е најгледаното видео на Јутјуб во 2014 година

За некои изненадување, за други очекувано. Видеото на оваа музичка ѕвезда се најде на прво место на листата на најгледани.

Оваа година беше полна со нови хитови, а сега видео сервисот Јутјуб ги објави 10-те најгледани клипови во 2014 година.
Кети Пери има навистина успешна година, а според Јутјуб, токму видео записот за нејзиниот хит „Dark Horse“ бил најгледан во 2014година.

Веднаш зад Кети Пери е големиот хит на Енрике – „Bailando“, со 591.760.000 прегледи, а третата позиција и припаѓа на пејачката Шакира и нејзиниот хит кој го сними со Ријана, а тоа е „Can’t Remember to Forget You“. Спотот собра повеќе од 443 милиони прегледина.

На листата се нашле и Ријана и Шакира, Иги Азалеа, Тејлор Свифт и многу други популарни изведувачи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş