Плазма бомбици

17 ноември, 20140
3

Состојки:

  • 350g еурокрем
  • 350g мелена Плазма
  • Млеко по потреба
  • 10 парчиња чоколадни банани
  • Топено чоколадо, кокос, мелени ореви или бисквити за декорација, по желба

Подготовка:

Кремот растопете го на пареа и додадете ја мелената Плазма.

Со раце соединете ја смесата и по потреба додадете малку млеко.

Чоколадните банани поделете ги на 5-6 дела.

Како што ќе ги обликувате бомбиците, во внатрешноста на секоја ставете по едно парче чоколадна банана.

За крај, потопете ги бомбиците во чоколадо или извалкајте ги во кокос, мелени ореви, бадеми, бисквити…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş